Laikusként a tűzvédelmet általában úgy képzeljük el, hogy elsősorban az épület helységeiben, vagy a termelőcsarnokokban fellobanó tűzre gondolunk. Olyankor beindul az oltó mechanizmus, izolálja a tüzet és eloltja. De mi van a gépekkel?
Védje meg termelő gépeit a tűztől!
Mi van, amikor a gép belsejében lobban fel a láng?
Indokolt előrelátásnak tűnik, ha a gépek belsejében fellobbanó lángra gondolunk. Ha a tüzet a fellobbanás pillanatában azonnal eloltjuk, megvédjük a gépet. Jelentős költséget, esetenként milliókat lehet megtakarítani, ha olyan gépoltó rendszer véd, amely képes a fellobbanó lángot azonnal eloltani. Vannak ilyen rendszerek, különböző működési elvekkel.
Honnan lehet tudni, hogy nem megfelelő a gépoltó rendszer?
Megvizsgálva az oltórendszert, kiderülhet, hogy annak hosszú a reakcióideje. Előfordulhat, hogy több tíz másodperc eltelik, mire a gépoltó rendszer aktivizálódik. 20-40 másodperc alatt olyan károsodás érheti a gépet, amelynek javítása zsebbenyúlós lehet. Nem beszélve a termeléskiesésről..
Hogyan derül ki, hogy a megfelelő rendszer működik?
A jó rendszer nagyon rövid idő alatt akcióba lép. Azonnal, vagy 5-10 másodperc alatt beindul az oltás. Ennyi idő alatt nem éri a gépet kár, a rendszer azonnal működik és olt. A termeléskiesés pedig elhanyagolható.
Ha Önnek voltak már a leírtakkal összefüggő gondjai cégében, vállalkozásában, segítünk Önnek, hogy azok többé ne fordulhassanak elő!