Téves tűzriasztás, kiürített munkahely, elmaradt haszon.
Kinek éri meg? 3 alapos ok, ami jelzi a vállalatvezetés felé, hogy a tűzjelző karbantartás dolgát másik cégre kellene bízni… – Avagy: Mit szólna hozzá, ha leállítanák cégének munkáját pár hétre egy elkerülhető apróság miatt?
Ha cégvezetőként ezeket az okokat tapasztalja, tudnia kell, hogy jó eséllyel ráfizet! Ráadásul működésének biztonsága is veszélyben van…
A vállalatok nagy részénél lennie kell tűzjelző és oltórendszernek, ami teszi a dolgát, ha szükség van rá. A rendszer működését időnként a hatóság is felülvizsgálja, és kemény büntetések érkeznek ha hiányosság mutatkozik. Ezt rendszeresen a tűzjelző karbantartás megtartásával és ellenőrzésekkel lehet megelőzni.
1. Az első alapos ok,
Ha nincs, aki ellenőrizze a rendszert.
Amikor a karbantartó csapat nem jelenik meg félévente, vagy rájuk kell szólni, esetleg egyáltalán nincs karbantartás.
A mi cégünk ezt naplózza partnereinél. Ezért partnereinknél nem fordul elő, hogy kimarad egy karbantartás, automatikusan megjelennek kollégáink és elvégzik. Így a cégvezetésnek ezzel nincs gondja, nem von el figyelmet a termelőmunkától, mégis teljes a biztonság.
A 2. alapos ok,
Ha a tűzjelző karbantartás során magas elemszám cseréjére van szükség.
Egy jól kiépített rendszer esetében nem kell nagyszámú elemet cserélni, mert az egyes alkatrészek hosszú távon, jól szolgálják a biztonságot, meghibásodás nélkül. Ami, bár természetesen előfordulhat, de semmiképpen sem rendszeresen és nagy számban.
Ráadául ilyenkor az intézmény üzemét korlátozni kell, vagy teljesen leállítani, ez húsbavágó bevételkiesést okozhat.
Látványos és megtörtént eset volt, amikor a Balaton mellett le akartak állítani egy szállodát a szezon közepén, mondván, hogy cserélni kell a tűzjelző rendszert. A tulajdonos kétségbeesve talált meg bennünket és rendkívüli felülvizsgálatot kért, mielőtt meghozta volna az öngyilkos döntést.
A felülvizsgálat után kicseréltünk egy meghibásodott alkatrészt 3600 forintért, és a rendszer vígan üzemelt tovább. Egy szezonnyi bevételt mentettünk meg azzal, hogy megkerestük a valódi hibát.
3. alapos ok,
Ha olyan alkatrészt is cserélnek, amelyet meg lehet javítani.
Ezt laikusként már nehezebb kontrollálni, ezért egy konkrét példát említek.
A tűzérzékelő elemek az idők során szennyeződnek, vékony por lepi be őket, ami csökkenti az érzékenységüket. Az ilyen elszennyeződés végső soron meggátolja az érzékelő működését, illetve fals riasztásokhoz vezethet. A rendszeres tűzjelző karbantartás alkalmával az érzékelőket is megvizsgáljuk és takarítjuk azokat. Miért is kellene cserélni őket, ha így megoldható? Cégünk figyel az Ön költségeire.
Ha ezt a 3 okot egyszer is tapasztalja, gondoljon arra, hogy ideje lehet új céget megbízni a tűzjelző karbantartás kötelezettségeire. Vajon Ön járt már úgy, hogy nem várt költségek érkeztek a tűzjelző rendszer miatt?