Sokunknak az a véleménye, nekünk nem kell komoly vagyonvédelmi megoldás. Pedig talán bele sem kell gondolnunk, hogy manapság mennyit kell dolgozni, küzdeni azért, hogy egzisztenciánkat megteremtsük, legyen autónk, lakásunk,cégünk…
Eljön az idő, amikor meg kell védenünk.
Mindez spórolással, esetleg hitelfelvétellel és nyilván rengeteg munkával jár. Aztán hátradőlünk és élvezzük – ha hagyják… Érthető okokból szeretnénk, ha a vagyonunkat, magán- és céges tulajdonunkat akkor is biztonságban tudhatnánk, amikor nem vagyunk adott esetben a lakásban, irodában.
Mi történik, ha el akarják venni azt, ami a miénk? Hogy tudjuk megóvni értékeinket?
Komplett vagyonvédelmi megoldás családi házak biztonsága érdekében
Lássuk, hogyan is választ magának az ember vagyonvédelmi rendszert egy egyszerű családi ház esetében.
Az első, ahol be szeretne jönni a hívatlan vendég, és nem akar feltűnést kelteni – az a kapu. Az elektromos kapunyitóval ellátott bejáratok nagyobb akadályt jelentenek, mint egy egyszerű kulcsos zár vagy lakat, hiszen nem lehet letörni, lefűrészelni. Ha ennek ellenére mégis bejön a kertbe, nem árt, ha a kaput/udvart figyeli egy jó minőségű kamera, amin be lehet azonosítani a vendéget.
A következő bejutási lehetőség az ajtók, ablakok, nyílászárók, melyeken keresztül könnyűszerrel bejuthat a betörő. itt több megoldás is lehetséges a védelemre:
- jó minőségű mechanikus zárak, több ponton záródó ajtók,
- vannak úgynevezett nyitásérzékelők, amik azonnal jeleznek, ha illetéktelen próbál bejutni,
- üvegtörés érzékelők: melyek csak akkor működnek, ha betörik az ablakot. Ha én nyitom ki, akkor nem riaszt.
Illetéktelen behatoló a házamban!
Vannak módszerek és eszközök arra az esetre is, ha a betörő sajnos már bejutott magántulajdonunkba. Ennek jelzésére találták ki a mozgásérzékelőt, melynek már kapható olyan változata is, ami „kisállat-biztos”, azaz ha a cica sétál a nappaliban, azt nem fogja jelezni.
Az vagyonvédelmi megoldás eszközeinek működését a riasztóközpont fogja össze, mely többféleképpen is jelezheti a betolakodót:
- A ház falán szól a sziréna,
- Sms-t, hívást küld a mobiltelefonomra,
- Riasztás esetén felkapcsolja a világítást, vagy elmond egy 20 mp-es szöveget.
- Egy távfelügyeleti központba továbbítja a riasztást – fokozni lehet a védelmet, ha riasztáskor kérünk kivonulást is.
Látlak!
A védelem magasabb szintje egy olyan minőségi kamerarendszer kiépítése, mellyel a behatolót egyértelműen be lehet azonosítani. Mivel a vagyonvédelmi megoldások eszközeinek kínálata meglehtősen széles, érdemes megfontoltan körülnézni, hozzáértő szakember tanácsát kikérni. Nem mindig jó az olcsó, de az sem biztos, hogy a legdrágább lesz számunka a megfelelő.